Liga legend jako światowa ostoja E-sportu

Liga legend jako światowa ostoja E-sportu

Gra będąca obiektem zmagań e-sportowych, fantastyczna popołudniowa rozrywka, czy może sposób na łatwy zarobek?

Tytuł gry, jakim jest League Of Legends nie umknął znajomości żadnej osobie w jakikolwiek sposób zapoznanej ze światem gier. Chociaż rozpoczęcie pierwszego sezonu ligi legend miało miejsce już ponad 10 lat temu, swoją popularność zaskarbiła dopiero na przełomie kilku ostatnich lat. Wszystko za sprawą ogromnego natłoku reklam mających na celu promocje światowe turnieje rozgrywające się na łamach League Of Legends.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że rozgrywki e-sportowe w dzisiejszych czasach zdobyły milionowe rzesze ogladających, jak i setki tysięcy samych uczestników starających się o zwiększenie swojego statusu w grach online. Sport, który odbywa się za pośrednictwem komputera, nie ustępuje finansowo znanym wszystkim, klasycznym rozgrywkom fizycznym takim, jak siatkówka, czy też piłka nożna. Pojedyncze turnieje rangi światowej oferują zwycięskiej drużynie nagrody przekraczające milion dolarów oraz 32-kilogramowy puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

Na czym właściwie polega rozgrywka owej gry?

Gra League Of Legends przede wszystkim przejawia formę rozgrywki taktycznej. Głównymi aspektami jest postawienie na rozwój gracza, który stale monitorowany jest przez system rankingowy posiadający następujące rangi od najniższej do najwyższej:

  • Żelazo
  • Brąz
  • Srebro
  • Złoto
  • Platyna
  • Diament
  • Krąg mistrzowski (zarezerwowany tylko dla graczy najlepszych z najlepszych zajmujący tysięczne miejsca spośród milionów zawodników z całego świata)

Sama akcja gry polega na starciu się dwóch drużyn. Każda z nich składa się z pięciu zawodników zwanych przywoływaczami. Przywoływacz ma za zadanie wybrać na czas meczu unikalnego bohatera będącego jego grywalną postacią przez następne 20-50 minut rozgrywki. Każda z drużyn posiada trzy aleje, na których toczy walki. Zarabia zasoby pieniężne, za które wzmacnia bohatera i popycha go coraz bliżej w stronę zwycięstwa. Warunkiem wygranej gry jednej z drużyn jest dotarcie do bazy przeciwnika poprzez przełamanie jego linii obrony i zniszczenie budynku zwanego kamieniem Nexus.